התעלומה נמשכת בתל אביב

התעלומה נמשכת בתל אביב

פרשת  אדי מים נפלטים מהאדמה מאז יום חמישי בסמוך לשני בנייני מגורים ממשיכה להטריד את עיריית תל אביב ואת הדיירים,  הגאולוגים שחופרים לא מוצאים את המקור להתחממות שמגיעה ל-60 מעלות מעל פני הקרקע. אין חשד לגזים רעילים, אך התושבים שפונו לא הורשו לחזור לבתיהם בסוף השבוע

כבר יומיים  שאדי מים שמקורם אינו ידוע יוצאים מתחת לפני הקרקע סמוך לשני בנייני מגורים בתל אביב, סמוך לפארק הירקון. בעקבות חשש ראשוני להימצאות מאגר גז תת-קרקעי החליטו ביום חמישי גורמי החירום לפנות את עשרות הדיירים מבתיהם. לאחר שהתברר כי לא מדובר בגז, הותר לתושבים לחזור לבתיהם בצאת השבת.

המיקום הוא בין בשני בנייני מגורים בני שלוש קומות  ברחוב אבן גבירול וברחוב מרים החשמונאית. הם נבנו בסוף שנות ה-40.

במשך שעות ארוכות, ניסו גאולוגים ומומחי תשתיות לאתר את המקור שגורם לאדי מים לעלות מעל פני הקרקע, אולם עד כה עלו כל המאמצים בתוהו. בעירייה עדכנו את התושבים כי בשלב הזה אין חשש לפליטת גזים רעילים באזור. ומאז אתמול בצהריים, חופרים עובדי עיריית תל אביב בחצר הבניינים, ומבצעים צילומים תרמיים בניסיון לאתר מקור חום תת-קרקעי.

למקום הוזמנו גם נציגי חברת חשמל ושל תאגיד המים העירוני מי אביבים. אחת הסברות הייתה שמאגר מים תת-קרקעי התחמם מתשתית חשמל, אולם גם הכיוון הזה נשלל בשלב זה.

בעיריית תל אביב עדכנו את דיירי המבנים שהעבודות צפויות להימשך עד ליום ראשון לפחות. עם זאת גורמי הביטחון קבעו כי בשלב זה מוקדם לחזור לישון בבתים ובשעות הבוקר הורשו תושבים לאסוף חפצים חיוניים לקראת סוף השבוע. צוותי העירייה נמצאים בקשר צמוד עם התושבים ועם צוותי הביטחון ואיכות הסביבה ומנהלים את האירוע.

הדיירים הורשו לחזור לבתיהם רק בצאת השבת. הבורות שנחפרו במקום גודרו בגדר זמנית עד לביצוע חקירה מעמיקה יותר שינהלו מומחים ויסתייעו בצילומים תרמיים נרחבים כדי לפענח את מקור האדים.