חניון ציבורי רובוטי בתל אביב

מכון בקרה

בקרוב בתל אביב 4 קומות, 7 רובוטים – בשנה הבאה ייחנך בישראל החניון הרובוטי הציבורי הראשון

בעיית החנייה בתל אביב הוא נושא כאוב מאוד לתושבי תל אביב ובעיקר לתושבי חוץ תל אביב המגיעים לתל אביב לביקור או לעסקים , חברת Smart Park, שהיא בעצם הנציגה הישראלית של יצרנית החניונים Simmapark מקוריאה, הודיעה כי היא זכתה במכרז של עיריית תל אביב להקמת חניון רובוטי ציבורי ראשון בישראל. החניון החדש יוקם ברחוב בוגרשוב 14, בו נמצא כבר חניון של “אחוזת החוף”, אשר נמצאת בבעלותה של עיריית תל אביב. החניון הקיים מכיל 60 מקומות בלבד, אך לאחר הקמת החלק התת קרקעי שלו, הוא יציע יותר מ-220 מקומות חניה.

אם אי פעם נכנסתם לתל אביב עם רכב, אתם ודאי יודעים כמה קשה למצוא חניה. אז אמנם גם החידוש הזה לא יפתור את מצוקת החניה של העיר העמוסה בישראל, אבל אם הכל ילך כשורה, כשתגיעו לרחוב בוגרשוב בשנת 2022, תוכלו לתת לרובוט להחנות את הרכב שלכם במקומכם.

 

בשיחה עם גיקטיים מסבירים בסמארט פארק, כי החניון יורכב מ-4 יציאות וכניסות, כאשר אתם תגיעו עם הרכב שלכם, תיקחו כרטיס ממכשיר בכניסה, ושלט יכווין אתכם לתא ייעודי משלכם. לאחר שתחנו את רכבכם בתוך התא ותיצאו ממנו, תצטרכו לאשר במסך מגע שהרכב כבוי ולא שכחתם בו דבר. לאחר מכן, הרכב ימשיך בצורה אוטומטית אל תאי החניה באמצעות רובוטים ומעליות פנימיות – ללא כל מגע אדם. החניון משתמש ב-7 רובוטים, 4 מעליות ויכיל 4 קומות מתחת לאדמה.

זהו לא מתקן החניה הרובוטי הראשון בישראל. כיום ישנם כ-100 חניונים רובוטיים בישראל, אך אלו שייכים לחברות פרטיות ומבני מגורים, ולא זמינים לציבור הרחב. חניוני אחוזת החוף משמשים את תושבי תל אביב וגם את המבקרים בה עם מחירים קבועים.