תייר נרצח ו-8 נפצעו בטיילת בת”א

דר רחוב נעצר בחשד שהציץ לחלון דירתה של תושבת ת"א

פיגוע קשה בתל אביב, פיגוע דריסה, יש כוונה לגייס את כל פלוגות מגב כבר השבוע. שוב פיגוע קטלני בת”א, בשתי זירות שונות. מחבל מכפר קאסם ירה מרכבו לעבר עוברי אורח בטיילת, התהפך באזור צ’ארלס קלור ונוטרל. אדם אחד נרצח ו-8 נפצעו מדריסה ומירי, כולם במצב בינוני וקל.

תייר כבן 30 נרצח הערב (יום שישי) ביריות בטיילת בתל אביב, ושישה נוספים נפצעו ככל הנראה מירי ומדריסה. המחבל, תושב כפר קאסם שרכבו התהפך בפארק צ’ארלס קלור, נוטרל בזירה שאליה הגיעו כוחות רבים.
לפי מנכ”ל מד”א, הזירה הראשונה היא ברחוב יחזקאל קויפמן – שם נפצעו שני תיירים באורח קל, ופונו לבית החולים וולפסון. בזירה השנייה נפצעו ארבעה בני אדם באורח בינוני וקל שפונו לאיכילוב, והאדם שנקבע מותו.
מבית החולים איכילוב נמסר כי “לחדר הטראומה הגיעו ארבעה פצועים מהפיגוע בטיילת, בהם שניים במצב בינוני ושניים במצב קל. הם סובלים מפגיעות בעיקר בגפיים”.
מלשכתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו נמסר כי הוא מעודכן בפרטי הפיגוע. הוא הנחה את המשטרה לגייס את כל פלוגות מג”ב במילואים ואת צה”ל לגייס כוחות נוספים אל מול “מתקפת הטרור”, כלשונו.
דובר חמאס אמר כי הפיגועים בתל אביב ובבקעה הם דוגמה ל”יכולת ההתנגדות ולצעירים שמוכנים לפגוע בכיבוש”. לטענתו, הפיגועים הוא תגובה למהומות בהר הבית.
הפיגוע התרחש שעות ספורות אחרי הפיגוע בצומת חמרה שבבקעת הירדן, שבו נרצחו שתי אחיות בנות 16 ו-20 מאפרת ואמן נפצעה אנושות. לזירת הפיגוע הגיעו ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון יואב גלנט, שאמרו כי כוחות הביטחון ישימו ידם על המחבל שנמלט אחרי הרצח.
על רקע ירי הרקטות מעזה ומלבנון, הפיגועים התכופים והמהומות בהר הבית, אמר גלנט כי “אנחנו נמצאים בעיצומה של התקפת טרור על מדינת ישראל. כוחות הביטחון ערוכים – צה״ל, שב״כ, מוסד ומשטרת ישראל על מנת לבצע את משימותיהם”. המפכ”ל יעקב שבתאי, מצידו, קרא לאזרחים שמחזיקים נשק ברישיון לשאת אותו עמם כדי לסייע לסכל פיגועים בשטח.

המחבל ערבי ישראלי כבן 45 כנראה עבד בתל אביב תושב כפר קאסם. רובה הקרלו שנשא איתו היה עם מעצור ולא יכול היה לירות בו, כוחות שהיו במקום חיסלו את המחבל.