אלסנדרו פארני תייר מאיטליה נרצח בת”א

אלסנדרו פאריני, עורך דין בן 35 מרומא, הוא התייר שנרצח בפיגוע בטיילת. “הרכב פגע בו בעוצמה”, סיפרו חבריו. ראש ממשלת איטליה מלוני הביעה סולידריות עם ישראל וכינתה את הפיגוע “מתקפה פחדנית”. אלו כותרות העיתונים באיטליה
הם הגיעו לישראל לחופשה ולעבודה – והטרור פגע בהם: אלסנדרו פאריני, עורך דין בן 35 מרומא, הוא התייר האיטלקי שנרצח אמש (שישי) בפיגוע הדריסה בטיילת בתל אביב. מלבדו נפצעו שבעה תיירים נוספים, בהם שלושה בריטים והאיטלקי רוברטו ניקולאי.
הנרצח פאריני סיים את לימודי עריכת הדין שלו בהצטיינות יתרה, וב-2014 היה לעורך דין. חמש שנים אחר כך הוא קיבל תואר דוקטור למשפטים מאוניברסיטת רומא. בתקשורת באיטליה נכתב כי הוא עבד בפירמת עורכי דין בינלאומית ואהב לטייל בעולם.

חבריו אמרו בבית החולים איכילוב: “הלכנו על המדרכה ופתאום רכח הגיע לעברנו במהירות רבה ודרס את החברים שלנו. היינו במרחק של 10 מטרים משם”. הם סיפרו כי “הרכב הגיח בעוצמה, ופגע ישירות באלסנדרו שנפל והחל לדמם בראשו”.
שר החוץ האיטלקי אנטוניו טייאני היה זה שפרסם את זהותו של הנרצח ממדינתו. טייאני אמר כי הוא מגנה בחריפות את הפיגוע שאותו כינה “נפשע”. ראש ממשלת איטליה ג’ורג’ה מלוני הביעה תנחומים על מותו של פאריני, איחלה החלמה מהירה לפצועים והביעה סולידריות עם ישראל בעקבות “המתקפה הפחדנית”. לפני כן אמרה כי היא עוקבת אחרי האירועים “בחשש”.

בפיגוע עלה מחבל בן 45 מכפר קאסם על שביל האופניים וההליכה בטיילת, החל בנהיגה פרועה ומהירה ודרס תיירים. מיד לאחר שהתברר כי איטלקים נפגעו, העלו כלי התקשורת באיטליה את הפיגוע לכותרות הראשיות שלהם.
ב”לה סטמפה” נכתב בכותרת כי תייר איטלקי נרצח במתקפה בחוף תל אביב, ונתניהו הורה על גיוס מילואים. ב”קוריירה דלה סרה” צוין כי רכב דרס הולכי רגב בתל אביב, ותייר מרומא נהרג.
ב”לה רפובליקה” הזכירו בכותרת כי הג’יהאד האיסלאמי קיבל אחריות לפיגוע. באתרים השונים הוזכרה גם העובדה ששעות לפני כן אירע פיגוע גם בבקעת הירדן, שבו נרצחו שתי אחיות שעלו מבריטניה לפני יותר מ-15 שנה, ואמן נפצעה אנושות.
לנרצחות בבקעה אזרחות בריטית, ושגריר בריטניה בארץ גינה את אותו פיגוע ואמר: “מתקפות טרור כאלה אינן מוצדקות, והן מזעזעות במיוחד בתקופה שאמורה להיות שמחה עבור יהודים, מוסלמים ונוצרים כאחד”.