הטעות המביכה של חולדאי

רון חולדאי ראש עירית תל אביב מקים מפלגה חדשה

עיריית תל אביב יפו החליטה לקרוא לצומת קפלן בשם “כיכר הדמוקרטיה”, בעקבות ההפגנות נגד הרפורמה המשפטית המתקיימות במקום בחודשים האחרונים.
ראש עיריית תל אביב-יפו חנך הבוקר את “כיכר הדמוקרטיה” בקפלן, אלא שבציוץ שפרסם, במקום לכתוב את מפגש הרחובות קפלן ומנחם בגין – כתב שהרחוב נפגש עם דרך נמיר, נוסף על כך, חולדאי הכריז על “כיכר הדמוקרטיה” בהליך מזורז ומבלי שחברי המועצה עודכנו.
ראש עיריית תל אביב-יפו רון חולדאי חנך הבוקר (שני) את השם החדש לרחוב שבו מתנהלות ההפגנות נגד הרפורמה המשפטית – וטעה בשם הרחוב המרכזי שנמצא בעיר שהוא עומד בראשה. נוסף על כך, חולדאי הכריז על “כיכר הדמוקרטיה” בהליך מזורז ומבלי שחברי המועצה עודכנו. הוא פעל לאישור היוזמה ללא כינוס רשמי של ועדת השמות בעיר, והסתפק בהצבעה של החברים בה באופן טלפוני או במייל.
“יש שתי סיבות שבגללן החלטנו לקרוא לצומת הזו כיכר הדמוקרטיה” אמר חולדאי. הראשונה היא כי בשנתה ה-75 של מדינת ישראל התברר, בניגוד גמור לכל מה שחשבנו, שהדמוקרטיה שלה אינה מובנת מאליה. ואנחנו פה כדי להזכיר, שוב ושוב, שאין לישראל זכות קיום, כמדינה, כחברה, כרעיון – בלי דמוקרטיה”.
“הסיבה השנייה היא כי בצומת קפלן-בגין, ובעקבותיו בכל הארץ, מתרחש כבר 28 שבועות אחד הדברים הכי יפים שבני אדם יודעים לעשות – להיאבק יחד על ערכים משותפים. אנחנו מקווים שגם בעתיד, שנים אחרי שהאיום על הדמוקרטיה שלנו ייעלם, תהיה במדינת ישראל תזכורת פיזית, ממשית, לתקופה שבה מאות אלפי אנשים ונשים נלחמו ביחד – בנחישות, בעקביות ובאנושיות – על ערכי מגילת העצמאות שעומדים בבסיס החברה שבה אנחנו רוצים לחיות ובה אנחנו רוצים שהילדים שלנו יחיו: על סולידריות. על חירות ושוויון. על הדמוקרטי