רחוב אלנבי בת”א נסגר לתנועה היום

רחוב אלנבי בת"א נסגר לתנועה היום

רחוב אלנבי נסגר לתנועה בשל העבודות על הקו הסגול של הרכבת הקלה במהלך שיביא לשינוייםשישפיעו על המטרופולין כולו ועד לשרון, הרחוב נסגר ל כ 4 שנים וכפי שאנחנו מבינים כנראה שזהיגדל ל 5 ואפילו ל 6 שנים, בתוך כך, בשבוע הבא צפוי להיפתח רחוב בן יהודה לתנועת כלי רכב, לאחר שנה של עבודות.

רחוב אלנבי בתל אביב נסגר לפנות בוקר (ו’) לתנועה במקטע שבין הרחובות קינג ג’ורג’ למונטיפיורי. זאת בשל העבודות על הקו הסגול שיעבור באלנבי בשנת 2027, כשלצד הרכבת יהיה מדרחוב שוקקסגור לתנועה.

סגירת אלנבי מהותית במיוחד, שכן מדובר בציר משמעותי של תנועת אוטובוסים שיסעו עתה בציריםעוקפים ובהם בן ציון ושדרות רוטשילד, ויביאו גם לשינויים שישפיעו על המטרופולין כולו ועד לשרון. תנועת האוטובוסים שמשתנה צפויה להשפיע גם על תנועת כלי הרכב הפרטיים בעיר.

ציר תחבורת אוטובוסים מרכזי היה דרך אלנבי, קינג ג’ורג’ ומשם לרחוב דיזינגוף או לכיכר רבין. כעת, האוטובוסים יפנו באלנבי פינת רוטשילד, יסעו על נת”צ ייעודי שנצבע בשדרות רוטשילד וירדו לקינגג’ורג דרך שדרות בן ציון שם נצבע נת”צ. כך למשל יוסטו לשם הקווים 5,25,125,172,72 ונוספים. ציר נוסף של תחבורה ציבורית יעקוף את אלנבי במערב העיר דרך רחובות גאולה, יצחק אלחנן ונוספים.