מיום ראשון תל אביב-יפו חוזרת לבתי הספר ולגני הילדים

עיריית תל אביב-יפו מחזירה את התלמידים לבתי הספר כבר היום
עיריית תל אביב-יפו הודיעה היום על חזרה לשגרת לימוד בכל בתי הספר וגני הילדים הממוגנים בעיר ביום ראשון הקרוב, הלמידה תתאפשר בהתאם להיקף המיגון אשר אושר ע”י פיקוד העורף והאבטחה סביב כל מוסדות החינוך תתוגבר באופן מסיבי.
ביום ראשון הקרוב צפויה לחזור מערכת החינוך בתל אביב-יפו לשגרת למידה בהתאם להיקף המיגון (כמה ילדים יכול המרחב המוגן להכיל) אשר אושר ע”י פיקוד העורף, כך על פי הודעה שפרסמה העירייה ביום שישי.
בהודעה נאמר כי החזרה ללימודים תתבצע באופן הבא:
בתי הספר בעיר: מנהלי ומנהלות בתי הספר יצרו תכנית מותאמת ספציפית לצרכי ומשאבי בית הספר שלהם ולאישור פיקוד העורף, כאשר תלמידים שאינם לומדים פיזית בכיתות ילמדו מרחוק.
גני הילדים: יפעלו במתכונת רכה של חזרה לשגרה: גנים ממוגנים יפעלו בשעות 8:00 -14:00. לעומת זאת, גנים ללא מקלטים יתארחו בחללים ממוגנים אותם מיפה מינהל החינוך ויפעלו חצאי ימים במשמרות, וזאת בכדי לתת מענה לכמה שיותר משפחות בעיר.
אבטחת מוסדות החינוך: כלל בתי הספר ואשכולות גני הילדים, שהם בעלי תקן אבטחה של משטרת ישראל, יאובטחו על ידי מאבטחים חמושים ובעלי הכשרה נדרשת.
מערך הסיור סביב מוסדות החינוך יתוגבר באופן משמעותי על ידי סיירי סל”ע, פיקוח עירוני וסיירי ביטחון חמושים. בנוסף, הסיירים יבצעו סיורי ביטחון לצורך הרתעה והגברת תחושת הביטחון לצוותי החינוך, התלמידים, התלמידות והוריהם. זאת במטרה לשמש ככח תגובה מהיר, זמין ומקצועי לאירועי חירום.
כל צוותי החינוך מתודרכים באופן שוטף על ידי קב”טים ממחלקת הביטחון בהנחיות הביטחון והחירום, לרבות ביצוע תרגיל כניסה למרחבים מוגנים בתחילת כל יום לימודים.
חדשות תל אביב מרעננים  את הנחיות פיקוד העורף – בעת קבלת התרעה / אזעקה יש להיכנס למרחב המוגן בהתאם לזמן ההתגוננות העומד לרשותנו ולפעול על-פי ההנחיות הבאות:
שוהים במבנה
יש להיכנס לממ”ד (מרחב מוגן דירתי), ממ”ק (מרחב מוגן קומתי), ממ”מ (מרחב מוגן מוסדי), מקלט, חדר מדרגות פנימי, או חדר פנימי מוגן. יש לסגור את הדלת ואת החלונות.
בממ”ד, ממ”ק וממ”מ יש לסגור ולנעול את הדלת על ידי סיבוב הידית בזווית של 90 מעלות ולוודא את סגירת חלון הפלדה וחלון האלומיניום.
שוהים בחוץ
• בשטח בנוי – יש להיכנס למבנה קרוב.
• בשטח פתוח – יש לשכב על הקרקע ולהגן על הראש באמצעות הידיים.
נוסעים ברכב
יש לעצור בצד הדרך, לצאת מהרכב ולהיכנס למבנה קרוב. אם לא ניתן להגיע למבנה בפרק הזמן העומד לרשותנו – יש לצאת ולהתרחק מהרכב, לשכב על הקרקע ולהגן על הראש באמצעות הידיים.
רק אם לא ניתן לצאת מהרכב, יש לעצור בצד הדרך, לרדת מתחת לקו החלונות ולהמתין 10 דקות.
נוסעים בתחבורה ציבורית
• בקו אוטובוס בינעירוני ובהסעות תלמידים – על הנהג לעצור בצד הדרך ולפתוח את הדלתות.
על הנוסעים להתכופף מתחת לקו החלונות באוטובוס ולהגן על הראש באמצעות הידיים.
• בקו אוטובוס עירוני – על הנהג לעצור בצד הדרך ולפתוח את הדלתות, כדי שהנוסעים יוכלו לרדת מהאוטובוס ולהיכנס למבנה קרוב. אם לא ניתן להגיע למבנה בפרק הזמן העומד לרשותנו, יש להתכופף מתחת לקו החלונות באוטובוס ולהגן על הראש באמצעות הידיים.
• בנסיעה ברכבת – על הנהג להאט את המהירות ל-30 קמ”ש למשך 10 דקות ועל הנוסעים להתכופף מתחת לקו החלונות בקרונות ולהגן על הראש באמצעות הידיים.
דגשים נוספים
• יש להישאר במרחב המוגן לפחות 10 דקות כדי להתגונן מפגיעת טילים מרסיסים ומשברי יירוטים. שימו לב: אין שינוי בהנחיות לציבור בעקבות פעילות מערכות ההגנה האווירית של צה”ל. המערכות אינן נותנות מענה הגנתי מלא לירי ולכן יש להקפיד להמתין לפחות 10 דקות במרחב המוגן.
• יש להתרחק מחפצים בלתי מזוהים. אם ראיתם נפל של רקטה או טיל על הארץ, יש להרחיק סקרנים ולהודיע מיד לגורמי הביטחון.
• אין להתקהל באזור נפילת טיל או באזור יירוט. ההתקהלות במקום מסוכנת בשל חשש מפגיעת רסיסים ונפלים ומחשש לפגיעה מירי של מטח נוסף.