עיריית ת”א תאפשר למשפחתו לחדש את הגרפיטי

הגרפיטי בפלורנטין לזכר יובל גבאי ז"ל (צילום: באדיבות המשפחה)
רס”ר יובל גבאי ז”ל, שהיה אוהד מושבע של הפועל תל אביב נהרג על ידי מחבלי חמאס כשהיה בדרכו למילואים, חבריו ציירו לזכרו בשכונת פלורנטין כתובת עם שמו וצבעי המועדון אך היא נמחקה בהוראת פקח עירוני, אחותו: “מחווה פשוטה שגרמה לנו קצת שמחה”, לאחר פניית N12 העירייה התנצלה והודיעה כי תאפשר לחדש את הציור: “המחיקה בוצעה בשגגה ואנחנו מצרים על כך”
יובל גבאי ז”ל היה אוהד שרוף של קבוצת הכדורגל הפועל תל-אביב ודמות מוכרת ואהובה ביציעים. הוא נהרג על ידי מחבלים במתקפה של חמאס ב-7 באוקטובר כשהיה בדרך לשירות מילואים בשומרון. האוהדים החליטו להנציחו בעזרת כתובת גרפיטי שנשאה את שמו עם צבעי המועדון בשכונת פלורנטין בתל אביב, אך בעירייה החליטו להסיר את הכתובת. בעקבות פניות שקיבלו, הבהירו שם כי מדובר היה בטעות וכי יאפשרו לחדש את הציור.
להלווייתו של גבאי ז”ל שנערכה בחולון הגיעו רבים מאוהדי הקבוצה, ששרו מעל קברו את אחד השרים המזוהים עם מועדון הכדוגל: “הנה הם באים השדים האדומים”. כמה אוהדים ציירו לזכרו את הכתובת עם שמו ברחוב. ההנצחה הצנועה ריגשה מאוד את בני משפחתו של גבאי, ואביו ואחותו של יובל הגיעו והצטלמו לצד כתובת הגרפיטי, אולם בשבת בבוקר הופתעו בני המשפחה לגלות שפקח עירוני שחלף במקום הורה לעובדי עירייה להסיר אותה.
אחותו יעל סיפרה ל-N12: “אח שלי גיבור ישראל נהרג כשגויס למילואים כדי לשמור על כל אחד ואחד מעם ישראל. עשו לו מחווה – גרפיטי עם השם שלו ברחוב שמלא בכתובות גרפיטי – מחווה פשוטה שגרמה לנו לקצת דמעות של שמחה. ואז נודע לנו שעיריית תל אביב מחקה את הגרפיטי, לא ברור למה”.
לאחר פנייתנו לעירייה הודיעו שם שמחיקת כתובת הזיכרון נעשתה בשגגה, ושיתאפשר לקרוביו של גבאי ז”ל לצייר אותה מחדש. מהעירייה נמסר כי “אנחנו כואבים עם משפחת גבאי ואת כאבן של אלפי המשפחות אשר איבדו את היקרים והיקרות להם מכל. מחיקת כתובת הגרפיטי בוצעה בשגגה ואנחנו מצרים על כך ולכן נאפשר לחדש אותה. בזמן הקרוב. חשוב לציין: בעיר תל אביב-יפו יש נהלי הנצחה מסודרים וכל בני ובנות העיר שנפלו במלחמות ישראל מונצחים בגן הבנים אשר בפארק גני יהושע”.