תלמידים שהגיעו עטופים בדגל נקראו לשיחה אצל המנהל בתיכון בתל אביב

עיריית תל אביב-יפו מחזירה את התלמידים לבתי הספר כבר היום

שלושה תלמידים מתיכון עירוני דבתל אביב נקראו לשיחה אצל המנהל, אחרי שהגיעו עטופים בדגליישראל. המנהל טען כי מדובר באקט שעלול להיחשב כפוגעני, הורים זעמו: בעבר הונף דגל פלסטיןבמוסד ואיש לא העיר, משרד החינוך: “מעודדים הנפת דגל הלאום

סערה בתל אביב: מנהל תיכון עירוני דבתל אביב זימן שלושה מתלמידי בית הספר לשיחה בעקבותכך שהגיעו ללימודים כשהם עטופים בדגלי ישראל. לדבריו, יש בכך מסר פוגעני.

בעקבות הדבר קמה סערה גדולה בקבוצות הוואטספ של בית הספר. העיתונאי עמית סגל דיווח כילדברי חלק מההורים בעבר הונפו בבית הספר דגלי פלסטין אולם איש לא העיר על כך.

אורי לס, מנהל בית הספר, שיגר היום דואר אלקטרוני להורי בית הספר שבו פירט: “מלכתחילההבהרתי לתלמידים כי אין שום כוונה למנוע מהם להסתובב עטופים בדגל, ויחד עם זאת אמרתישהתעטפות בדגל יכולה להיחשב בעיני חלק מהאנשים כמסר לאומני ופוגעני.

אחד התלמידים אף אמר שנראה לו נכון יותר להניף דגל, במקום להתעטף בו, שכן יש בזה מסרמגייס. הסכמתי עם הדברים בכל לבי“.

אחת האמהות אמרה בשיחה עם N12: “אני עדיין לא מבינה איך הסתובבות עם דגל ישראל יכוללהיפרש כמסר לאומני ופוגעני. למה אורי (המנהל) לקח לשיחה דווקא ילדים שהסתובבו עם הדגל, ולא את אלה שזה הפריע להם“.

משרד החינוך הגיב: “הנושא בבדיקה מעמיקה מול המחוז ובית הספר. מדיניות המשרד היא עידודהצגת והנפת דגל הלאום, על אחת כמה וכמה בעת מלחמה“.