בעיצומה של מלחמה: בתל אביב מחרימים דבש מ”ההתנחלויות”

שוק צפון בנמל תל אביב בשבוע שעבר, צילום: דבש נגוהות

במסגרת שוק איכרים שהוקם כדי לעזור לעסקים קטנים בתקופת המלחמה הוזמנו חברת דבש נגוהות למכור מוצרים, אך רגע לפני היריד נאמר להם שאחד מבעלי המותגים האחרים לא מוכן למכור לידם כיון שהם מההתנחלויות.

במסגרת שוק איכרים שהוקם בתל אביב כדי לעזור לעסקים קטנים בזמן מלחמה, הוזמנו גם “דבש נגוהות” למכור סחורה. אך למרבה הפלא, יום אחד בלבד לפני היריד התקשרו מפיקי היריד ועדכנו את חברת הדבש כי לא תוכל להשתתף ביריד כיון שיש בעל יקב שלא רוצה למכור ליד “מוצר מההתנחלויות”.
בעמוד הפייסבוק של דבש נגוהות נכתב כך: “בימים האלו כשהמצב קשוח יש התגייסות מדהימה של הציבור למען החקלאים. קיבלנו הזמנות מכמה שווקי איכרים להגיע אליהם מחר. באמת אנשים מתוקים מדבש ויוזמה מהממת.
“היינו אמורים להיות מחר בארבעה שווקים בתל אביב. הסחורה כבר מוכנה, אני בדיוק יורדת לקרית גת לאסוף שילוט שהזמנתי בבית הדפוס ואז מקבלת טלפון: “תקשיבי, אני ממש ממש מצטערת, כל כך לא נעים לי, אבל יש בעל יקב אחד ששמע שאתם מגיעים ואמר שהוא לא מוכן שתגיעו, בגלל שאתם מההתנחלויות. תקשיבי הוא הראשון שסגרנו איתו והסחורה שלו כבר פה אז אני לא יכולה להגיד לו לא, אבל ממש נשמח שתגיעי בפעם אחרת”.
שמרית, בעלת המותג ממשיכה לספר: “רגע חשבתי שאני הוזה. באמת? ככה? בימים האלו? תוך כדי מלחמה שדווקא עכשיו כולם כולם מנסים להתאחד, הוא בא ומחרים אותנו ומכתיב מי יכול לבוא ומי לא? עזבו כן/לא לקנות מאיתנו. הוא לא מוכן לעמוד במחיצתי באותו מתחם!”. שוחחנו עם בעלת המותג, שמרית פויכטונגר והיא מסרה ל”חדשות כיפה” כי “היה ניכר מהמארגנות שאין בכוונתן לפגוע, אך הן לא הבינו שמדובר בחרם לא לגיטימי. היוזמה של היריד חיממה לי את הלב”.
מטעם מארגני היריד טרם נמסרה תגובה והיא תובא במלואה לכשתתקבל.