שני נערים מאום אל פאחם ניסו לבצע פיגוע בתל אביב

צילום: דוברות המשטרה
הותר לפרסום (שני) כי ערנותם של שוטרי תחנת לב תל אביב הובילה לסיכול פיגוע דקירה סמוך לתחנת רכבת סבידור, לאחר שעצרו שני חשודים תושבי אום אל פאחם עם סכינים על גופם. שוטרי מחוז תל אביב פועלים בשבועות האחרונים מסביב לשעון לחיזוק תחושת הביטחון, לצד טיפול באירועי נפילות רקטות ואירועים בטחונים שונים, המצריכים תגובה מידית בשטח.
שוטרים שהבחינו בשני ילדים ערבים חשודים ערכו בדיקה ואיתרו את הסכינים. האירוע התרחש לפני כשבוע וחצי במרכז תל אביב, אך רק היום הותר לפרסום
היום (ב’) הותר לפרסום כי שני ילדים ערבים בני 14 מאום אל פאחם נתפסו רגע לפני שביצעו פיגוע דקירה בתל אביב.
האירוע התרחש לפני כשבוע וחצי. שוטרים שסיירו באזור תחנת הרכבת תל אביב סבידור מרכז הבחינו בשני נערים ערבים צועדים בצורה מחשידה. השוטרים החלו לתשאל את החשודים, ערכו חיפוש על גופם ואיתרו שני סכינים. בחקירתם התברר, כי השניים יצאו מביתם עם תיקי בית ספר ועלו על אוטובוס לכיוון תל אביב, כאשר כל אחד מהם מסתיר בתיקו סכין, במטרה לדקור חיילים. בשלב מסוים, הסליקו השניים את תיקי בית הספר שלהם בפינה ברחוב והסתירו על גופם את הסכינים.
היום הוגשה הצהרת תובע בעניינם של השניים בחשד לניסיון רצח בנסיבות טרור, ובפרקליטות מתכוונים להגיש נגדם כתב אישום חמור.
מהחקירה עולה כי השניים ירדו מהאוטובוס באזור דרך נמיר בתל אביב, הניחו את התיקים בצד – והתחמשו בסכינים תוך שהם מסליקים את הסכינים על גופם. במקביל, השוטרים הבחינו בחשודים וסיכלו את התכנון לביצוע פיגוע דקירה לכאורה.
בתחילה, השב”כ וימ”ר תל אביב הטילו על החקירה צו איסור פרסום. לאחר שמעצרם הוארך, הוגשה היום הצהרת תובע בחשד לניסיון רצח בנסיבות של טרור ובכוונת הפרקליטות להגיש נגדם כתב אישום חמור.