אקס מכבי תל אביב הורשע בהונאת ענק

צילום מתוך טוויטר

וויל ביינום, ששיחק במדים הצהובים בין השנים 2006-2008, נמצא אשם יחד עם שחקן ה-NBA לשעבר גלן דיוויס “ביג בייבי”, בסך הכל הרוויח השחקן במסגרת ההונאה 2.5.

וויל ביינום, כוכב מכבי תל אביב בין השנים 2006-2008, הורשע בפרשת ההונאה שבה היה מעורב יחד עם שחקני עבר נוספים מה-NBA. יחד איתו הורשע גם גלן דיוויס, “ביג בייבי”. עונשם של השניים טרם נקבע, אך טרנס ווילאמס, שחקן עבר גם הוא, שהיה היזם המרכזי של הפשע נשפט ל-10 שנות מאסר.
הפרשה התפוצצה כבר באוקטובר 2021, כאשר 18 שחקני NBA לשעבר, כולל דייויס וביינום, הואשמו בגניבת 2.5 מיליון דולר באמצעות תביעות רפואיות פיקטיביות. התובעים אמרו שהשחקנים הגישו תביעות בסך 4 מיליון דולר וקיבלו 2.5 מיליון דולר מתוכנית ההטבות לבריאות ורווחה של ה-NBA עבור שירותי כירופרקטיקה ורפואת שיניים שמעולם לא ניתנו.
מייד לאחר פסק הדין פרסם התובע דמיין ווילאמס הצהרה: “לפני כמה רגעים, חבר מושבעים במנהטן הרשיע את שחקני ה-NBA לשעבר גלן דייויס ו-וויל ביינום באשמת הונאת תוכנית הבריאות והרווחה של שחקני ה-NBA. ההרשעה של היום מדגימה שלמרות פרסום גדול והצלחה בספורט או בכל תחום אחר, אף אחד אינו מעל החוק ופטור מדין פלילי אם הוא עוסק בהונאה”.