מפלגת חדש תקיים הפגנה נגד המלחמה בתל אביב

מפוני קיבוץ רעים ישוכנו בשני מגדלים ברחוב הרצל בתל אביב

מפלגת חדש ומקי הודיעו שיקיימו (שבת, 18.11.23) הפגנה יהודיתערבית בתל אביב בפארקצארלס קלור. ההפגנה תדרוש להפסקת המלחמה והגעה לעסקה להחלפת כל החטופים, השבוייםוהאסירים מיד.

המפלגות עתרו לבגץ דרך האגודה לזכויות האזרח בעקבות סירוב המשטרה לאשר הפגנה בעיר. בדיון בבית המשפט הושגה הסכמה לגבי פרטי ההפגנה..

במכתב ששיגרה לראש הממשלה, בנימין נתניהו, דרשה מפלגת חדש להפסיק את המלחמה ולהשיגעסקה. “אנו קוראים לכם להפסיק את ההרג וההרס ולהגיע להסדרה פוליטית, שתאפשר את חזרתםהביתה של כל האזרחים הישראלים והפלשתינים“, נכתב במכתב.

יור ועדת החוקה חכ שמחה רוטמן תקף את ההחלטה לאשר את קיום ההפגנה. “דגל שחורמתנוסס מעל פסק דין שנותן אישור להפגנת תמיכה באויב ובמעשיו בעת מלחמה“, אמר רוטמן. “הזדהות עם האויב היא עבירה לפי החוק למלחמה בטרור. הפגנה למען החמאס בתל אביב = טרור“.

רוטמן קרא לשר לביטחון לאומי, איתמר בןגביר, להורות למשטרה לחזור בה מההסכמהזו ולמנועאת קיום ההפגנה. בןגביר הגיב לביקורת: “בהתאם להנחייתי, משטרת ישראל מנעה עד כה קיוםמפגני הזדהות עם הנאצים מהחמאס“, אמר בןגביר. “לצערי, פרקליטות המדינה כפתה על משטרתישראל להסכים להפגנה הזו, וחבל שלא בדקת את העובדות לפני שאתה מצייץ נגד משטרת ישראל“. בןגביר קרא לרוטמן לזמן את הפרקליטות לדיון בוועדת חוקה, כדי לבדוק מדוע הכתיבו למשטרהשחייבים לקיים את ההפגנה.

הפרקליטות מסרה בתגובה: “יש להצר על כך שגם בשעת מלחמה מוצגים לציבור פרסומים מטעיםשהם בעצמם יכולים להביא להתלקחות“. הפרקליטות אומרת שלא כפתה על המשטרה להסכיםלהפגנה, שכן עמדתה המקורית של המשטרה הייתה שאין סיבה למנוע אותה. הדיון בבגץוההסכמות שהושגו בו היו רק לגבי מיקום ההפגנה בתל אביב