חדש בתל אביב יפו – דיווח בווידאו למפגעים בזמן אמת 

עיריית תל אביב-יפו הטמיעה את מערכת של וידאו וצאט, המערכת של חברת Carbyne תוטמע במוקד השירות העירוני 106. המערכת מאפשרת מעתה לתושבי תל אביב-יפו לדווח למוקד על כל מפגע או אירוע בעיר , תוך שידור וידאו בזמן אמת, מבוסס מיקום או התכתבות בצ'אט עם המוקדן, הטכנולוגיה המאפשרת התייעלות בעבודת המוקד תוך כדי איתור המיקום המדויק של המדווח.

השימוש בשירות החדש מתבצע באמצעות מוקד עירוני 106 פלוס, כאשר בעת קבלת השיחה בסמכותו של המוקדן להפעיל שיקול דעת ולקיים שיחת ווידאו עם התושב בזמן אמת במטרה לחדד את המידע,  ואף במצב בו תושב מרגיש בסכנה.

המערכת מאוד פשוטה לתפעול הן למוקדן והן לתושב במידה והוחלט לבצע שיחת וידאו , יישלח מהמוקד לתושב קישור בהודעת סמס או וואטסאפ ובעת לחיצה על הקישור על ידי התושב, תחל שיחת ווידאו בשידור חי. כמו כן, במידה והתושב אינו יכול לדבר בשל סכנה או כל סיבה אחרת, קיימת אפשרות להתכתבות עם נציג השירות. – הבעיה היא שבשעת מצוקה לא בטוח שהתושב יוכל לחזור להודעה כדי להתחיל שיחת וידאו מצד שני כנראה ישנה הסתייגות מפתיחת וידאו מיד עם השיחה משום שזה יכול להוות מטרד למוקד של שיחות מגורמים עויינים וגורמים אחרים, מטלפונים לא מזוהים.

מדינות רבות בעולם נעזרות בטכנולוגיה זו, ביניהן ארה"ב, מקסיקו וברזיל במטרה להגביר את תחושת הביטחון בעיר ולסייע במתן שירות מהיר לתושבים. בעיר מקסיקו סיטי למשל סייע בירידה של כ-42% בשיגורי אמבולנס או ניידות ביטחון, ירידה של 35% בשיחות סרק למוקדים השונים ועלייה בפניות של האזרחים הוותיקים במקסיקו סיטי.

השרות אמור לתת מענה מהיר ברור ובהיר למוקדנים על כל בעיה בעיר ואז המענה יהיה בהתאם.

כתיבת תגובה