ירי ונפגעים ברחוב דיזנגוף בתל אביב

דיווח ראשוני על אירוע ירי בשעות אלו בחמש זירות ברחוב דיזנגוף בתל אביב, יש פצועים במקום והם מטופלים במקום, יש כחמישה נפגעים בשלב זה, אחד אנוש שני פצועים קשה ושני פצועים קל, האירוע מתרחש בין דיזנגוף 25 לדיזנגוף 160. האירוע החל ליד מסעדת גוצ׳ה ובבר הסמוך בר האילקה ברחוב דיזנגוף 149.

יתכן והיורה נוטרל. אך כנראה ישנו עוד חשוד שברח, נערך מצוד אחר אחד החשודים וקרב יריות מתנהל עכשיו באחד המבנים באתר בנייה ברחוב. הירי נמשך בשעה זו. ויתכן שהיורה או היורים טרם נתפסו.

כנראה מחבל נכנס לבית קפה ופתח באש מטווח קצר על הסועדים.

זהו פיגוע רביעי בגל הפיגועים הנוכחי. אחרי הפיגועים בבאר שבע חדרה ובני ברק.

הזירה כרגע לא מנוטרלת וכחות גדולים עם נשקים מסתובבים ברחובות, ההנחיות בשלב זה גם ברחוב דיזנגוף וגם ברחוב בן גוריון מתבקשים להכנס לבתים, המצוד נמשך ומספר הנפגעים עולה לשישה נפגעים במצב קשה ואנוש. ישנם עוד נפגעים.

הירי כנראה ממשיך גם באזור נמל תל אביב בשלב זה. אך המשטרה מכחישה דיווחים על ירי בנמל תל אביב. בשלב זה יש מלבך מנוטרל ברחוב פרוג אך יתכן וישנם עוד מחבלים בשטח והסריקות ממשיכות.

לפי ניצב משנה אלי לוי דובר המשטרה יש בקשה של משטרת ישראל להסתגר בבית או בעסק עד לסיום האירוע. באופן רשמי המשטרה מדווחת על שבעה פצועים בשלב זה ואין אישור לניטרול המפגעים. כרגע מדובר על שתי זירות ברחוב דיזנגוף, והנחת העבודה היא שלפחות עוד מחבל אחד נוסף מסתובב בשטח.

רון חולדאי ראש עירית תל אביב נמצא בזירה.

עדכון , 8 נפגעים בשלב זה כולם מטופלים.

כרגע ידיעות על נוכחות המחבל בדיזנגוף 176. וכוחות רבים מוזרמים לאזור לחיפוש.

עדכון , אדם חשוד נתפס , הכוחות מתרכזים באחד הבנינים ברחוב , בשלב זה דווח על שני הרוגים מהפיגוע.

הכוחות מתרכזים בשלב זה בדיזנגוף 178. כוחות מיוחדים מגיעים לזירה לביצוע כניסה לבניין. מדיווח של משטרת ישראל מסתבר שישנן עוד שתי זירות בהם משטרת ישראל מבצעת סריקות בבניינים.

הימ״מ פרץ פנימה וסורק את הדירות , החשד שהמחבל מסתתר באחת הדירות. המחבל עדיין לא נתפס.

ארבע זירות מכותרות באזור, ליד בית ציוני אמריקה נעצר חשוד שוהה בילתי חוקי שנחקר בזירה על ידי גורמי הביטחון.

הרבה מאוד מתח וחשש בתל אביב, שעה אחרי הארוע והמחבל טרם נתפס ועדיין מסתובב חופשי .

שלב זה כוחות הביטחון חולקו לגזרות ולתאי שטח בהם הכוחות סורקים את כל רחוב דיזנגוף והרחובות הסמוכים, אין אינדיקציה למיקומו של המחבל או לזהותו.

יותר מאלף אנשי ביטחון סורקים את הרחובות, החשוד ככל הנראה ממצלמות האבטחה לבוש מכנסיים קצרים שחורים וחולצה קצרה שחורה .

זהותו של המחבל ידועה והוא מאזור השומרון, פרסום התמונה שלו יעזור מאוד בזיהוי שלו, אך בשלב זה עדיין לא בטוחים לגמרי בזהותו.