מתחמי העסקים בתל אביב ננטשים

מתחמי העסקים בתל אביב ננטשים

מגפת הקורונה פגעה קשה מאוד בעשרות מתחמי עסקים בתל אביב, עסקים ננטשים על ידי שוכריהם וסוחרים רבים שאינם תושבי העיר אך עסקיהם בתל אביב פשוט נוטשים לאזורים אחרים קרובים יותר למקום מגוריהם לאזורים קהילתיים יותר.

כך למשל מתחם היסקים ברמת החייל בצפון תל אביב שם דמי השכירות ירדה ביותר מ 50%  ועדיין לא רואים את הסוף, המשרדים ברוב המבנים ננטשו ורובם עובדים מהבית, לא בטוח שאחרי הקורונה המצב הזה לא ימשך, כבר שמענו על חברות רבות שהתארגנו לעבודה מהבית, זהו אל חזור רציני מאוד שיפגע בשוק המשרדים למכירה ולהשכרה, מה עוד שכל המשרדים החדשים שנבנו השנה נשארו ללא ביקוש וכנראה יאלצו לעבור הסבה כלשהיא משום שבאופק הקרוב לא נראה שמישהו יאכלס אותם.

עסקים רבים שהחזיקו משרדים בעיקר עסקים קטנים כבר התארגנו בבתיהם עם משרדים והעבירו את כל הפעילות העסקית לבית, אחרים פשוט מצאו משרדים באזורים זולים יותר, חברות גדולות נטשו בניינים שלמים וקומות שלמות בבנייני המשרדים.

הפגיעה היא מערכתית משום שכל משרד מעסיק סביבו מספר חברות שירותים החל מנקיון ואבטחה ועד למשלוחים, כל אלא אמורים להיפגע מהמצב, גם חברות אחזקה הודיעו לאחרונה על צמצום כוח האדם במגדלים אלו, בנוסף עם עירית תל אביב תפגע – רמת ההכנסות מארנונה ירדו משמעותית במהלך תקופת הקורונה ומגמה זו תמשך עוד מספר שנים.