רון חולדאי ראש עירית תל אביב מקים מפלגה חדשה “הישראלים”

רון חולדאי מודיע הערב אני מקים מפלגה חדשה “הישראלים” וארוץ בבחירות 2021, אחרי 22 שנה כראש העיר תל אביב, חולדאי מכריז הערב על הקמת מפלגה חדשה לקראת הבחירות לכנסת

רון  חולדאי, בן 76, נכנס רשמית  למערכת הפוליטית לקראת הבחירות לכנסת ה-24, לחולדאי חבר היום  אבי  ניסֶנְקוֹרְן  שהודיע על עזיבתו את כחול לבן לצורך הצטרפותו למפלגה החדשה של רון חולדאי ובכך מרסק את מפלגת כחול לבן.

מטעם חולדאי, שמכהן כראש העירייה כבר 22 שנה, נמסר: “מאות אלפי ישראלים מרגישים שאין להם בית במערכת הפוליטית הנוכחית. נרים להם את הראש ונחזיר להם את התקווה. לאחר שחברו אלי מספר אישים מרכזיים בציבוריות הישראלית, הגיע הזמן להציג אלטרנטיבה ברורה”.

חולדאי קיים בשבועות האחרונים  מגעים ושיחות בין חולדאי עם גורמים נוספים במחנה המרכז-שמאל כולל עם השרה לשעבר ציפי לבני, ובדק אפשרות שתרוץ עמו. לבני מבחינתה הכחישה את הטענות ואמרה שהיא לא חוזרת לחיים הפוליטיים.

חולדאי מכהן כראש עיריית תל אביב מאז 1998. בצה”ל שירת כטייס קרב. הוא השתחרר מצה”ל בדרגת תת-אלוף. לאחר שחרורו הוא היה מנהל הגימנסיה העברית הרצליה.

בהודעתו הערב מול פלוטר בפנים קפואות אמר חולדאי כי ” באתי הערב כדי להודיע על הקמת מפלגה חדשה” חולדאי פתח בהפיכתה של הגימנסיה אותה ניהל לתיכון מבוקש ואותו הדבר לגבי העיר תל אביב, “הפכתי את תל אביב לעיר בינלאומית פורחת” ” אפשר להפסיק את הייאוש עשיתי את זה בתל אביב ואני יודע איך לעשות זאת במדינה”

יש לכם בית הודיע חולדאי “מפלגת הישראלים” הנאום יזר כנאום “זה אנחנו ” זה לא אנחנו” חולדאי קרא סיסמאות והגדיר כל סיסמה כ”זה אנחנו או כ”זה לא אנחנו”.

חולדאי הציג את שותפו לדרך אבי ניסנקורן, לדברי ניסקורן שר המשפטים היוצא ציין את מאבקו כנגד ניסיונות חוזרים ונשנים להשפיע על שלטון החוק ולפגוע בשומרי הסף ובבתי המשפט.