תל אביב מזדקנת

משבר הקורונה הולך לשנות את פני תל אביב, תל אביב שהצטיירה בשנים האחרונות כעיר ללא הפסקה, כנראה הולכת לעצור או להאט את הקצב.
בשנים האחרונות מספר התלמידים בתל אביב גדל מאוד ונבנו בתי ספר חדשים, זה היה רמז לאוכלוסייה הצעירה של תל אביב, אם כי חלק גדול מהגידול היה בעקבות הילודה הגדולה בקרב אוכלוסיית מהגרי העבודה בדרום תל אביב.
מהגרי העבודה הציפו את בתי הספר בדרום וגם זה לא הספיק ולכן גם הוסבו מספר בתי ספר יחודיים לקהילה זו.
משבר הקורונה נראה שחלף לו, אך רק למראית עין, בתל אביב, בשבוע האחרון הרחובות מלאים, הריחוק לא נשמר, אתמול דווח של עוד 29 שנדבקו לא רק בת לאביב, בשבוע שעבר דווח על מוקדי תחלואה בשכונת נווה עופר בדרום, אך המשבר עדיין כאן והדור הצעיר בני ה 20 – 30 שהתגוררו בשנים האחרונות בשכירות לא יחזיקו מעמד בעיר ויאלצו לעזוב.
משבר הקורונה פגע קשה בור הצעיר שנשאר ללא עבודה תקופה ארוכה וחלקם נשארו מובטלים ויאלצו לעזוב את הדירות ששכרו, תוסיפו על כך את דירות אייר בין אנד בי כלומר שוק השכרת הדירות לתייקים ותקבלו אלפי דירות ריקות שגם בעליהם נשארו ללא הכנסה.
המחירים במצב של היצע גדול אמורים לרדת ואכן ירדו באחוזים בודדים, אך הביקוש לדירות באזור תל אביב ובכלל בארץ עדיין גדול מההיצע ולכן לא צפוי שמחירי הדירות והשכרות הדירות ירד באופן משמעותי.
מצב זה פותח דלתות לאוכלוסייה מבוגרת ואמידה יותר לעבור לעיר הגדולה לתל אביב במקום האוכלוסייה הצעירה שנוטשת, אגב הם נוטשים לא רק רק בגלל שכר הדירה אלא גם בשל יוקר המחייה הכללי בתל אביב, תשלומי החנייה, ההסעדה ועוד…

כתיבת תגובה